.

  Хелимента микс

  Чајна мешавина за подобрување на функцијата на жолчните патишта

  Состав: лист од нане, цвет од смил, петровец, цвет од камилица, кора од крушина и пелин.

  Приготвување и начин на употреба: една супена лажица од чајната мешавина се прелива со 250 ml вода и се остава да отстои 30 минути во покриен сад, повремено се меша, а потоа се цеди. Се пие свежо приготвен, двапати на ден, незасладен, пред јадење.

  Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

  Секое пакување содржи 100 g од чајната мешавина.